Ik ben bang voor veranderingen

door | mrt 26, 2026 | Emoties oplossen | 0 Reacties

Ik ben bang voor veranderingen

Ik ben bang voor veranderingen, op deze foto is dat zo zichtbaar. Ik kijk wel naar de toekomst, maar mijn lichaam staat naar het verleden.
Dus als jij zo staat, dan ga je er op de een of andere manier dan toch niet helemaal voor.

De richting waar je naar kijkt, en nog meer je lichaamshouding en de richting van je voeten, zegt zo ontzettend veel. Maar ook of er iets op je pad ligt.
En dat soort signalen zie je trouwens ook terug op tekeningen van je kind.

Dit weekend is er weer een verandering: de zomertijd gaat in.

 

Ik ben bang voor veranderingen, want wat brengt de toekomst?

 

Op het moment dat je in een scheiding zit, komt er van alles op je af dat je moet regelen. Niet alleen voor jezelf, maar ook voor je kind.
Daar komen allerlei emoties bij, ook niet alleen voor jezelf, maar ook van je kind. Misschien ook nog emoties van je ouders en/of andere mensen die dicht bij jou staan.

En dan is het moment daar, je hebt een nieuwe eigen plek voor jullie gevonden.
Of misschien blijf jij wel in jullie huis wonen en heeft je ex een andere woonruimte en woon je er nu alleen met je kind en dat is wennen.

Op dat moment mogen alle emoties er zijn, want het is een hele verandering. En niemand kan in de toekomst kijken. Wie weet maak jij je zorgen om niets. Of maak jij je nu al zorgen omdat je merkt dat je allerlei klachten hebt en ben je bang dat het er meer worden? Of ben je al wat langer alleen en merk je dat je steeds meer klachten krijgt?

Bij mij was dat zeker wel het geval. Op een bepaalt moment zat ik zo in een negatieve spiraal, dat ik bang was om mijn werk en huis kwijt te raken en volledig afhankelijk te worden van anderen. De dingen die ik leuk vond om te doen, kon ik niet meer doen. Ik wilde daarom ook niet ouder worden dan mijn vader en oma die begin 60 waren toen ze overleden.

 

De angst is nu weg

 

Ik ben nu niet bang voor de toekomst, waar het mijn gezondheid betreft.
Wat ik heb gedaan, was aan de slag gaan met alles wat ik mijn leven lang ingeslikt had aan emoties. Alle signalen van mijn lichaam die ik had genegeerd, als ik ze al had opgemerkt.

En het mooie was, zonder dat ik mijn hele verhaal hoefde te vertellen, zonder dat ik dingen moest herbeleven.
Ik merkte zelf al het verschil na de eerste keer. Mijn omgeving volgde al snel. Want ze zagen mij weer lachen, beter meekomen met het sporten, een zei “je ziet er niet meer zo depressief uit.”

Dat klopte. ik kon weer de dingen doen die ik leuk vond. Ik maakte mij geen zorgen of ik een goede of slechte dag had om iets te kunnen doen.
En dit alles vergrote mijn zelfvertrouwen. Met dit hervonden zelfvertrouwen en de nieuwe zelfverzekerdheid, kreeg ik op den duur ook minder moeite met veranderingen. Vooral als ik wist dat het eraan zat te komen. Onverwachte veranderingen was nog wel even lastiger.

Omdat ik deze omslag elke moeder gun, niet alleen voor hunzelf, maar ook voor hun kind, ben ik mijn praktijk begonnen.
Ik werk alleen met technieken waarbij je niet alles hoeft te vertellen. Inmiddels heb ik meerdere werkwijzen aan de techniek waar ik mee geholpen ben toegevoegd.

 

Wanneer ga jij “ik ben bang voor veranderingen” ombuigen?

Laat hieronder een reactie achter wat jij gaat doen.

Je kunt gelijk een afspraak maken in mijn agenda.

Neem contact op als je eerst kennis wilt maken.

 

Heb je net als ik geleerd om je emoties in te slikken? Lees dan al mijn blogs rond dit thema.

0 reacties

Een reactie versturen

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Zet jezelf op een

Vaak ben je zo druk met overleven als gescheiden moeder met steeds meer klachten, dat je soms gewoon vergeet om voor jezelf te kiezen. Alles kost veel meer tijd dan voorheen en dan mis je nog de vrijheid waarvan je dacht dat je die zou krijgen na je scheiding. Het tegendeel is werkelijkheid: je hebt steeds meer hinder van klachten waarvoor de huisarts geen oplossing heeft. Daarom ontvang je in dit E-book 3 tips die je zo toe kunt passen.

Gratis download

Ja, ik wil "Zet jezelf op één" ontvangen.

Please wait...

Super dat je het E-book "Zet jezelf op één" hebt aangevraagd.
Hartelijk dank daarvoor.

Binnen enkele minuten zal je het gratis E-book in je mailbox ontvangen.
Is dit niet het geval, check dan even je spambox.
Zit het daar ook niet in, stuur dan een mail naar leegjerugzak@gmail.com